Локомотив Стара Загора победи градския си съперник Берое с 2:0 в контролна среща, играна на клубния стадион на водача в Източна "Б" група.

И двата гола за седмия в класирането на източната ни втора дивизия Локомотив паднаха през втората част.

След бърза контраатака "железничарите" откриха резултата. Петър Кънчев бе изведен сам и срещу стража на Берое Даниел Белчев и успя да го прехвърли.

Публиката и играчите на Берое недоволстваха от решението да не се отсъди засада. Само три минути по-късно резултата бе удвоен.

Стефан Велев отбеляза от дузпа, след като бе съборен и съдията на срещата отсъди наказателен удар. Диан Генчев удари реферът, събаряйки го на земята. За тази си постъпка футболистът на Берое получи червен картон.

Ивко Ганчев нахлу на терена и поиска обяснение от главния рефер Тончев и страничния рефер, но не получи такова от нито един от двамата и също бе изгонен.

На мястото на Генчев в игра за Берое влезе Боян Пенев и така численото равенство в двата тима се запази.