Шумен разгроми с 6:1 аматьорския Септември Тервел в първата си контролна среща от подготовката за новия сезон, играна на стадион Панайот Волов.

Първият гол падна още в 30-тата секунда на двубоя, а негов автор бе Сали от гостите. След тази първа минута пълни господари на терена бяха футболистите на Шумен.

До края на първото полувреме жълто-сините успяха да отбележат три гола чрез Георгиев и Василков, който се разписа на два пъти.

През втората част старши треньора на Шумен Росен Матеев смени целия състав. И втората единадесеторка на домакините се разписа три пъти във вратата на аматьорите от Тервел за да докара резултата до крайното 6:1. Попаденията през второто полувреме бяха дело на Иробалиев от дузпа, Кирчев и Янков.