Казахстанският клуб Шахтьор Караганда не одобри нападателя
Васил Калоянов от Черноморец Поморие и след седмица проби, го отпрати, съобщава днес сайтът Sports.kz. 22-годишният футболист беше голмайстор на тима си, който спечели през този сезон два баража за място в А група, а през миналата достигна до финал за Купата на България.

Юношата на Черноморец Бургас пристигна в края на юни в
Караганда, а мненията на запалянковците на местния Шахтьор във
форума, бяха доста положителни. Явно обаче треньорът Виктор
Кумиков има съвсем различни виждания за футболиста и го освободи. Шахтьор Караганда в момента е на 4-о място в местната Висша лига след 19 изиграни мача и изостава на 4 точки от лидерав класирането ФК Астана. Отборът играе в турнира Лига Европа, като в първата среща в първия кръг завърши 1:1 като гост на словенския Копер.

Казахстанският клуб освободи и един играч от Беларус заедно
с Калоянов, а пък покани на проби защитника Душан Петрониевич от Борац Чачак. 27- годишният Петрониевич има един мач за