Отборът на Септември Симитли въпреки че изпада от Б група, показа и много висок морал, и много висока класа. След като в миналия кръг победи влизащия в А група Дунав Русе, сега в 28-ия тимът от Симитли победи във втори пореден мач основният кандидат за бараж – Поморие с 2:1.

Септември Симитли - Поморие 2:1, Б група, 28-и кръг

източник: Gong.bg, Стефан Дамянов

На стадиона в Крупник възпитаниците на треньора Тодор Киселичков показаха, че са много по-добър отбор от Поморие и спечелиха трите точки, при това с отбор. Христо Лемперов с точен удар от границата на наказателното поле откри резултата за гостите в 27-ата минута. Пет минути по-късно Владимир Каптиев получи удобна топка в наказателното поле и с точен шут под плонжа на вратаря Янко Георгиев изравни за 1:1.

В 73-ата минута отново Каптиев центрира остро отдясно и Александър Иванов, в стремежа си да изпревари Гущеров, отблизо си вкара автогол.

Най-интересният момент в мача дойде в 83-ата минута, когато влезлият като резерва Стоянов преодоля вратаря на домакините Филип Димитров. Последният го събори, ала вместо дузпа главният съдия вдигна жълт картон за симулация на Стоянов.

В даденото от рефера Георги Генчев продължение гостите от Поморие чрез Божинов удариха греда.

В същото време недалеч от Крупник Дунав Русе успя да стигне до 2:2 с Пирин Разлог. Домакините от Разлог водеха с 2:0 до 74-ата минута, но след това им бяха изгонени двама футболисти. Дунав стигна до изравняване и така спечели важната точка, за да влезе и на теория в А група.

В следващия кръг предстои местното дерби между Пирин Разлог и Септември Симитли.