Динко Дерменджиев вкара изравнителния гол за Родопа Смолян. при равенството 2:2 със Спартак Пловдив като гост в контролна среща.

В случая не става въпрос за легендарното крило на Ботев Пловдив и националът на България, известен с прякора Чико.

Попадението за 2:2 за тима от Смолян вкара новото попълнение от Ямбол Динко Дерменджиев в 59-ата минута. 26-годишният играч дойде в Родопа от Етър.

Румен Калчев отбеляза от дузпа в 31-ата минута първия гол за тима от Смолян, с който той поведе в резултата.

Спартаклии направиха обрат с попадения на Петко Фанев в 46-ата минута и Красен Трифонов в 48-ата минута от дузпа, но допуснаха изравняване.

Двама футболисти на Спартак Пловдив - нападателят Евгений Курдов и халфът Светослав Асенов пропуснаха контролата. Двамата получиха почивка.

Изпълнителният директор на Любимец Костадин Костадинов бе на спаринга и разузна Спартак Пловдив. Любимец гостува на спартаклии в първия мач от пролетния полусезон на Източната Б група.