Отборът на Раковски спечели футболния турнир Албена Къп, след като победи на финала Калиакра с 2:1, но 50 минути игра с човек повече. В 40-ата минута за груба игра срещу Николай Павлов от Калиакра бе изгонен Александър Василев.

В 15-ата минута възпитаниците на Димитър Трендафилов откриха резултата след точно изпълнена дузпа на Иван Райчев. Пламен Кожухаров бе пресякъл пас на бранител на Раковски и след като напредна, и влезе в наказателното поле бе фаулиран от вратаря Илия Николов.

В 37-ата минута Раковски изравни. Тогава Николай Павлов центрира от дясно и Цветан Павлов отбеляза хубав гол с глава. В 58-ата минута Лазар Марин донесе победата на Раковски след хубав диагонален шут от ляво в наказателното поле. Асистенцията за гола бе на Цветан Павлов. В 62-ата минута вратарят на Раковски изби топката в корнер след силен шут на Иванов.

В малкия финал на турнира Албена Къп в 14.30 часа един срещу друг излизат Спартак Варна и лидерът в арменското първенство Арарап.