Контролната футболна среща между Черно море и Локомотив Горна Оряховица на стадион "Тича" във Варна беше прекратена през първото полувреме заради инцидент.

Носителите на купата на България имаха аванс от 1:0 след попадение на Симеон Райков от фаул в 12-ата минута.

В 32-ата минута играч на гостите спъна грубо Бакари, а след това друг футболист на горнооряховци провокира публиката на Черно море с жестове.

Това вбеси ултрасите и част от тях нахлуха на терена в търсене на обяснение. Страстите все пак бяха успокоени, но старши треньорът на домакините Никола Спасов реши да прекрати проверката и да раздели футболистите на варненци за двустранна игра.

Преди началото на контролата отборът на Черно море бе представен на феновете, които аплодираха своите любимци и им пожелаха успех през новия сезон.

Варненци стартират сезона с участие във втория кръг на Лига Европа на 16 юли със символично домакинство на Динамо Минск на "Лудогорец Арена" в Разград.

Състав на Черно море: Китанов, Станчев, Паланков, Кулибали, Венков, Клок, Бурабия, Матиа Курьор, Бакари, Райков (Чанович, Жинио, Траянов, Костадинов, Георгиев, Стенио, Бижев, Вареа, Васев, Расим, Неделчев, Петков, Атанасов, Радослав Станев)