Ето резултатите от 17-ия кръг на Б група. Тимът на Поморие допусна изненадваща загуба от Банско у дома с минималното 0:1.

Това стана в последната си среща за годината и по този начин развалиха позитивните впечатления, които бяха създали. Единственото попадение в мача вкара защитникът Георги Фикийн в 54-ата минута.

С това поражение поморийци имат 34 точки и остават на 2-а позиция, изоставайки на точка от лидера Дунав, който утре гостува на Лудогорец-2.

Въпреки, че тотално надигра състава на Банско, Поморие днес може да се сърди само на пропуските си, като особено фрапиращи бяха през първото полувреме.

На два пъти Ахмедов не бе концентриран и пропусна да отбележи от малкото наказателно поле.Удар на Шоколаров пък премина на сантиметри от дясната греда. В последната минута на частта със силен изстрел Ахмедов разтресе напречната греда.

Противно на всякаква логика във 54-та минута гостите откриха резултата.Точен с глава беше Г. Фикийн.

До края на мача в герой се превърна вратарят на гостите,който се намеси решаващо при редица положения на Поморие. Веднъж защитник изчисти от голлинията,след удар с глава на Кирил Георгиев.

Тимът на Дунав Русе играе в неделя с Литекс-2 в Ловеч.

Локомотив Горна Оряховица победи у дома Септември Симитли с 2:1