Отборът на ПФК Бургас загуби гостуването си на Локомотив (ГО) с 1:2. Бургазлии играха почти цял двубой с човек по-малко, след като в 25-ата минута Слави Костенски бе изгонен.

Капитанът на "сините" скочи за висока топка с противников състезател. Съдията обаче прецени, че извършен фаул за директен червен картон. Срещата се състоя на изключително тежък и разкалян терен.

Двубоят започна равностойно, като в 10-ата минута Бургас можеше да открие резултата. Плътен удар на Мечев, обаче мина покрай лявата греда. Домакините отговориха с удар с глава на Горанов, който не намери очертанията на вратата. В 25-ата минута главният арбитър показа червен картон на капитана на бургазлии Слави Костенски. Той бе санкциониран за безобидно единоборство за висока топка в центъра на терена.

В 35-ата минута гостите имаха претенции за дузпа. Мирослав Радев бе спънат в наказателното поле на Локомотив, но съдията не посочи бялата точка. Само 3 минути по-късно Величков стреля с глава, но вратарят на тима от Горна Оряховица изби с мъка в корнер.

През второто полувреме Бургас пропусна да открие, след като удар на Радев мина покрай гредата. В 60-ата минута Локомотив поведе в резултата, след гол на влезлия като резерва Николай Иванов. Три минути по-късно резултатът можеше да бъде изравнен.

След центриране от корнер Петър Патев засече с глава, но топката се отклони в напречната греда. В 70-ата минута Любомир Генчев бе съборен от вратаря на Бургас в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Потърпевшият изпълни наказателния удар, но Стоянов улови посоката и спаси. В 75-ата минута Любомир Любенов изравни резултата. След центриране от фаул на Мечев, Любенов засече с крак в близкия ъгъл.

Само минутка по-късно домакините можеха да си отбележат ефектен автогол, но топката мина на сантиметри покрай дясната греда. Локомотив отбеляза победното попадение в 4-ата минута на даденото от съдията продължение на мача, след като Балъков засече топката с глава.

Състав ПФК Бургас: 12. Георги Стоянов, 20. Юри Иванов, 3. Петър Патев, 14. Величко Величков, 2. Тодор Гочев, 99. Слави Костенски, 16. Пламен Димитров, 10. Мирослав Радев (64’ – 9. Георги Станчев), 7. Любомир Любенов (90’ – 6. Стоян Мантаров), 4. Симеон Мечев, 23. Борислав Борисов
Резерви: 1. Християн Славов, 6. Стоян Мантаров, 5. Стоян Калпаклиев, 21. Живко Хаджиев, 8. Николай Ботев, 19. Ахмед Ахмедов, 9. Георги Станчев