Отборът на Черноморец Поморие направи реми с Несебър в контролен от лятната си подготовка. Мачът на стадион „Черноморец” завърши 1:1.

Старши треньорът на „акулите” от Поморие Петър Хубчев използва в игра общо 23-ма футболисти. Само вратарят Янко Георгиев изкара пълни 90 минути под рамката. И наставникът на гостите Валери Дамянов даде шанс за изява на всички играчи, с които разполага.

Момчетата на Хубчев първи имаха чиста възможност за откриване на резултата, но Васил Калоянов направи фрапантен пропуск в 11-ата минута. Само след 4 минути Борислав Иванов откри за „делфините” след разбъркване в наказателното поле. Изравняването дойде малко след почивката. Георги Калоянов пусна перфектен извеждащ пас към Петър Колев, който порази мрежата с прехвърлящ удар.

Заради високите температури главният съдия Стефан Павлов прекъсна веднъж срещата, за да се освежат футболистите с вода.

В следващата си контрола Черноморец Поморие гостува в Сливен на едноименния тим на 18 юли /събота/ от 10,30 ч.