Нафтекс победи Берое с 2:1 в контролна среща играна в Сливен. Това бе последна проверка и за двата тима седмижа преди началото на първенствата в "А" и "Б" група.

Бургазлии поведоха с гол на Божинов в 26-та минута, а асистенцията бе на Любенов. Възпитаниците на Георги Василев вкараха и второ попадение само 10 минути по-късно. Иво Паргов направи самостоятелен пробив и от 20-тина метра стреля прецизно по земя и направи с2:0. Нафтекс имаше сериозен превес до края на полувремето, но резултатът се запази.

В началото на второто полувреме и двамата треньори направиха много смени и играта се изравни. В 77-та минута влезлият като смяна Захари Василев, който изтърпява наказание за употреба на допинг, изравни. Образцова атака по дясното крило, завърши с остро центриране и Василев отблизо засече топката във вратата на Чворович.

До края на мача играта се успокои, а треньорите пуснаха почти всички налични футболисти.

Единственият момент, който хвърли сянка върху иначе коректната контрола е ударът, който получи Станимр Георгиев в главата. Бургазлията бе заменен принудително в 55-та минута на двубоя и все още не е ясно колко тежка е травмата му.

Двубоят се игра на едно от помощните игрища на ст. „Хаджи Димитър” в Сливен и бе наблюдаван от босовете на двата клуба Николай Банев и Пламен Киряков, а компания им правеше Стефан Орманджиев.