Нафтекс записа две победи в един ден, след като надигра третодивизионния Созопол с 1:0. В този мач старши треньорът на „зелените” Диян Петков даде почивка на голяма част от основните си футболисти, които по-рано днес победиха Спартак Пловдив с 2:0. През втората част шанс за изява получиха и някои от младите таланти от ДЮШ на Нафтекс.

Мачът със Созопол се игра на стадион „Лазур” в Бургас при непрестанен снеговалеж, което допълнително затрудни и двата отбора. През първото полувреме възможности за гол имаха Христо Спасов и Мустафа Мустафа. Халфът на гостите обаче бе опроверган по блестящ начин от вратаря Мартин Теменлиев.

Веднага след почивката резервата Петър Колев отбеляза единственото попадение в срещата. Централният нападател се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

Следващата контрола на Нафтекс е на 18.02 (сряда). Съперник на „шейховете” в този двубой ще бъде отборът на Черноморец Равда.