Втородивизионният Нафтекс продължава без загуба в контролите по време на зимната подготовка, след като днес надигра убедително аматьорския Черноморец (Балчик) с 4:2 пред стотина свои ентусиазирани фенове на стадион "Лазур".

За нарушения срещу Христо Лемперов в 19-ата минута реферът Ахмед Ахмед отсъди дузпа, превърната в гол от Деян Христов.

Три по-късно след изпълнение на ъглов удар Петър Колев удвои.

Гостите намалиха до почивката чрез Господин Господинов, който посрещна отбитата от напречната греда топка след силен изстрел на Филипов за 1:2.

Голмайсторът на домакините Деян Христов отбеляза второто си попадение в мача в 59-ата минута, а Черноморец отново намали чрез Милен Танев в 72-та.

Крайният резултат фиксира Цветан Филипов от дузпа за нарушение срещу Стефан Тошков в наказателното поле на Черноморец.

От понеделник Нафтекс се пренася на базата в Поморие за 10-дневен лагер, а в сряда бургазлии ще играят шестата си контрола срещу Балкан Ботевград.