Нафтекс победи като гост с 1:0 Марица в изтеглен мач от 22-рия кръг на Източната Б група. По този начин "розовите" поведоха във временното класиране.

В 20-та минута Георги Христов бе изведен сам срещу вратаря Симеонов, но ударът му мина встрани от вратата на Нафтекс.

В 23-та минута Божинов от Нафтекс не успя да засече центриране в наказателното поле на домакините. Пет минути по-късно Иво Паргов падна в наказателното поле на Марица и искаше дузпа, но съдията показа играта да продължи.

В 41-та минута Коларов от домакините прати топката под напречната греда на Нафтекс, но Симеонов майсторски изби в ъглов удар.

В 57-та минута след центрира от ъглов удар от дясно на вратаря Акалски, Любчо Любенов засече с глава топката от границата на вратарското поле и гостите поведоха с 1:0.

Старши треньорът на домакините Николай Киров започна с: 1 Акалски, 2 Банев, 3 Иванов, 8 Крачунов (76' Димов), 5 Николов, 6 Апостолов, 7 Стефанов, 17 Байрев (57' Лазаров), 9 Христов, 10 Манчев, 21 Коларов (66' Димитров).

Наставникът на Нафтекс Георги Василев стартира с:12 Симеонов, 3 Бонев, 5 Дамянов, 24 Зафиров, 14 Ценов (80' Петров), 6 Караканов, 7 Любенов (78' Младенов), 8 Божинов (67' Алдев), 9 Паргов, 11 Валериев, 18 Тодоров.