Отборът на Нафтекс победи Черноморец (Балчик) с 1:0 в контролна среща, играна в курортен комплекс Албена.

Единственото попадение отбеляза Борислав Стойчев в 13-ата минута на мача. Десният защитник на „зелените” изскочи зад отбраната на домакините след пас от дълбочина на Симеон Симеонов и безпроблемно прати топката в мрежата за 1:0.

Само няколко минути по-късно новото попълнение Стефан Костадинов пропусна да удвои преднината на Нафтекс. Полузащитникът се озова очи в очи с вратаря на Черноморец (Балчик) след извеждащо подаване на Цветан Филипов, но стражът успя да парира удара му.

Голмайсторът на „шейховете” Деян Христов също бе близо до попадение. Нападателят стреля незабавно след ново прекрасно подаване на Филипов, но нямаше късмет и топката мина покрай гредата.

Футболистите на Иван Кючуков също създадоха няколко опасни положения пред вратата на Янко Георгиев. Стражът и отбраната на Нафтекс обаче успяха да се справят със ситуациите и не допуснаха изравняване на резултата.