Лидерът в Б група Дунав се задоволи само с равенство 2:2 срещу 12-я Добруджа в мач от 26-я кръг на родната втора дивизия. Дунав вече има 59 точки и е на 11 от втория във временното класиране Поморие, който в петък играе с Нефтохимик.

Съставът на Добруджа пък е с 29 точки в актива си до момента.

Домакините поведоха в Русе с попадение на Бранимир Костадинов в 17-ата минута на срещата. Костадинов получи след подаване от дълбочина и успя да преодолее стража на гостите.

Футболистите на Дунав имаха преимущество през първите 45 минути, но тимът от Добрич успя да изравни в 29-ата минута чрез Християн Казаков. Малко по-късно гостите стигнаха до още една възможност, след удар с глава на Костадин Ничев.

След почивката Добруджа бе на път да поведе в 67-ата минута, когато след грешка на вратаря на домакините, който искаше да ритне топката към центъра, но тя рикошира в гръб на играч на Добруджа и се върна към наказателното поле. Костадин Ничев стигна до нея и реализира, но бе отсъдена засада и попадението не бе признато.

Домакините пак излязоха напред в резултата в 75-ата минута, след чудесен удар на Юлиян Ненов, който вкара за 2:1. Футболистите от Добрич обаче не се отказаха и успяха да изравнят в 82-ата минута. Владислав Узунов реализира за 2:2.

До края тимът на Дунав опита да стигне до нов гол, като най-близо бе при едно разбъркване в наказателното поле на Добруджа, но в крайна сметка двата тима разделиха по точка.

Дунав Русе: Мартин Луков, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Петър Патев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Светослав Читаков (ж.к.) (46 мин. - Ивайло Раденцов), Бранимир Костадинов (72 мин. - Юлиан Ненов), Антон Огнянов (59 мин. - Николай Колев), Георги Чакъров, Мирослав Будинов.

Добруджа Добрич: Николай Банков, Владимир Айтов (53 мин. - Владислав Узунов), Георги Станчев (33 мин. - Георги Купенов), Даниел Граматиков (ж.к.), Костадин Ничев, Кристиян Димитров, Кристиян Петков (90 мин. - Александър Йовчев), Николай Минков, Петър Казаков, Тодор Георгиев, Християн Казаков.