Отборът на втородивизионния Монтана победи представителя на Северозападната В група Ботев Луковит с разгромното 5:0 в контролна  футболна среща, играна на стдион "Огоста".

Още преди почивката представителят на Б група на практика си изкова победата. Попаденията тогава отбелязаха юношата на Левски Александър Киров в 25-а минута, както и Ерик  Почански в 44-та.

След почивката ветеранът Николай Николов в 62-та направи резултата класически, а до края последваха и още две попадения, които направиха победата още по-убедителна за монтанци.

Владимир Мичев в 67-та и Сергей Георгиев в 82-та минути реализираха головете и донесоха поредната победа на момчетата на Ферарио Спасов в предсезонната им подготовка.