Лидерът в Б група "Дунав" победи с 1:0 Нефтохимик Бургас в първия пролетен кръг на "Б" група.

Двубоят се игра при студено и изключително влажно време пред повече от 2 500 зрители на Градския стадион в Русе.

Преди началото на двубоя с минута мълчание бяха почетени починалите наскоро легендарен бранител на националния отбор по футбол Трифон Иванов, защитникът на Левски от 60-те години на миналия век Иван Здравков, бившият международен рефер Любчо Славчев, както и талисманът на русенската агитка Валентин Колев - Гаргата.

Дунавци започнаха по-активно и в първите минути гостите трудно успяваха да минат центъра. Георги Чакъров на два пъти бе близо до отбелязване на гол, но нямаше шанс.

Мирослав Будинов обаче не сгреши в 12-ата минута. Той бе намерен непокрит в наказателното поле на бургаския тим, имаше достатъчно време да се завърти и да разстреля от няколко метра противниковия вратар Петър Денчев за 1:0.

Домакините продължиха да владеят повече топката и да създават повече атаки, при една от които имаха претенции и за дузпа. Юлиан Ненов нахлу мощно в наказателното поле на съперника и падна след съприкосновение с бранител на бургазлии, но не последва сигнал за нарушение.

До края на полувремето нови голове не паднаха.

След почивката играчите на Нефтохимик опитаха да изнесат топката по-далеч от своята врата, но това се получи само за кратко. Последваха нови голови положения пред Денчев, при едно от които Юлиан Ненов уцели напречната греда.

Постепенно играта се поизравни, като изобилстваха сблъсъците в централната част на терена, "наградени" с картони от рефера. Отново не липсваха сериозни положения пред бургаската врата, като и в 90-ата минута Будинов пропусна да удвои, останал сам срещу Денчев.

Така дунавци продължават да водят убедително в класирането на втория футболен ешелон.

Във втория пролетен кръг на "Б" група "драконите" гостуват на Созопол на 5 март от 15:30 ч.

Дунав Русе: Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Светослав Читаков (61 мин. - Ивайло Раденцов), Юлиан Ненов (83 мин. - Бранимир Костадинов), Антон Огнянов, Георги Чакъров (87 мин. - Петър Патев), Мирослав Будинов.

Нефтохимик Бургас: Петър Денчев, Тихомир Трифонов, Станимир Андонов, Живко Хаджиев, Даниел Гаджев (83 мин. Станислав Дрянов), Цветан Филипов, Стефан Неделчев, Владислав Мисяк (46 мин. - Теодор Стефанов), Борислав Борисов, Илия Димитров, Симеон Иванов.