Марица показа, че кризата от началото на първенството вече е преодоляна, като постигна четвърта поредна победа и трета за първенство, надделявайки с 2:1 срещу Локомотив Стара Загора.

Най-сериозното положение през първото полувреме пропусна нападателят на старозагорци Петър Кънчев в 45-та минута, когато не успя да преодолее Скорчев, останал очи в очи с вратаря.

Домакините поведоха в 51-та минута, когато резервата Никифоров бе изведен сам срещу стража на Локомотив и не сгреши. Хасанов изравни резултата с диагонален шут по земя в 67-та минута, а само четири по-късно Абушев донесе трите точки на Марица.

Младият нападател се разписа в четвърти пореден мач и това се оказа напълно достатъчно за успеха на пловдивчани.

Изпълнителният директор на Марица Георги Фиданов заяви след срещата, че домакините посвещават победата на арестувания си президент Рангел Берберов.

10. Калиакра 11 4 2 5 14-15 14

11. Миньор (Раднево) 11 4 2 5 17-19 14

12. Любимец 11 3 3 5 13-15 12

13. Марица 11 3 0 8 5-13 9

14. Черноморец (Балчик) 11 2 2 7 7-15 8

15. Волов 11 1 1 9 4-18 4