Калиакра победи с 2:0 състава на Светкавица на електрическо осветление под ръмящия дъжд, който започна в началото на мача и не спря до края му.

Първите 45 преминаха при поделено надмощие, но без опасни удари във вратите на съперниците.

Резултатът откри Георги Кючуков в едноминутното продължение на първото полувреме, след като Георги Станчев го изведе в стрелкова позиция фронтално срещу вратаря на гостите - 1:0.

Течеше 58-ата минута на мача, когато Георги Станчев преодоля стража на Светкавица, подаде на влезлия след почивката Четин Садула, който провря топката в опразнената му мрежа.

Десет минути по-късно Милен Бонев от Калиакра слаломира между трима защитници от Търговище, но стреля встрани от целта.

След него централният нападател на домакините можеше да увеличи на два пъти, но вратарят на Светкавица парира успешно ударите му.