С гол на Георги Кючуков в 87-ата минута и на Иван Райчев в продължението на второто полувреме от дузпа Калиакра победи с 2:0 Свиленград в 10-ия кръг на Източната "Б" група.

Победата на домакините е първа за новият старши треньор на тима от Каварна - Филип Филипов, след два кръга начело на отбора.

Домакините можеха да открият още в 12-ата минута, но капитанът Иван Райчев пропусна от бялата точка да вкара отсъдената дузпа. Нарушението бе отсъдено за спъване на футболист на Калиакра в наказателното поле на Свиленград.

В 41-ата минута на срещата угасна електрическото осветление на четирите мачти на стадиона и двата отбора изчакаха около 7 минути, преди да светне на стадиона.

Минута преди почивката централният нападател на гостуващия тим Христо Петров преодоля централният защитник на домакините Иван Райчев и само намесата на вратаря на Калиакра Николай Радомиров предотврати посещението на топката в мрежата му.

В 51-ата минута осветлението на стадиона угасна за втори път, но този път светна само след три минути.