В последната среща от втория кръг на Източната "Б" група по футбол, играна на електрическо осветление, Калиакра спечели с 1:0 срещу Черноморец Поморие първата си победа.

Домакините не започнаха добре първия си мач пред собствена публика. Още в 3-ата минута гостите успяха да отбележат, но съдията не зачете попадението на поморийския нападател заради нарушение.

В 19-ата минута Калоянов от Черноморец стреля остро, но ударът му премина над гредата на каварненския вратар.

Футболистите от Поморие започнаха по-активно и през второто полувреме. Пет минути след подновяването на играта Васил Калоянов преодоля и вратаря на Калиакра Радомиров, но капитанът на домакините Райчев със сетни усилия изчисти.

В 87-ата минута удар на Гриша Иванов от Калиакра срещна ръката на поморийски защитник в наказателното им поле, но съдията не отсъди искана от домакините дузпа.

Нападателят на Калиакра протестира и получи жълт картон. Две минути по-късно той игра по блестящ начин след ъглов и вкара победния гол за съотборниците си.