Старши треньорът на Берое Илиян Илиев заяви след загубата на старозагорци от Любимец, че ще напусне поста си, след като „зелените” си осигурят класиране в А група.

„Когато Берое се класира за А група напускам отбора, независимо дали това стане факт три, четири или пет кръга преди края на първенството”, заяви специалистът.

Илиев е разочарован от отношението на феновете най-вече към отбора и футболистите и конкретно срещу самия него.

„Имах чувството, че сме на театър през последните 20 минути на двубоя, а точно тогава отборът най-много се нуждаеше от публиката”, допълни Илиев.

Берое откри в шестата минута с гол от дузпа на младока Атанас Апостолов, а гостите изравниха в 15-ата минута след попадение на Павлин Тодоров. Играчите на Любимец направиха пълен обрат няколко минути по-късно - Салиф направи 2:1 от десетина метра.

В даденото 5-минутно продължение главният съдия Цветан Кръстев изгони по един футболист от двата тима. В 94-ата минута за удар без топка бранителят на Берое Иво Иванов пое преждевременно към съблекалните, а само минута по-късно бе изгонен и Мехмет от Любимец.