Хасково победи с 2:0 Банско като гост в последния 26-и кръг на Б група и спечели прмоция за А група.

Гостите от Хасково, които бяха подкрепяни от 40-ина свои фена, можеха да открият първи резултата. В 4-ата минута след центриране от ъглов удар Иван Скерлев от 3-4 метра с глава прати топката над напречната греда.

Малко по-късно Владислав Узунов опита късмета си от пряк свободен удар на 25 метра от вртатата на Банско, но и неговият много силен шут мина над гредата на Веселин Ганев.

Постепенно Банско пое инициативата и същото стигна до добро положение в 38-ата минута. Тогава Чепилов центрира от дясното крило, а Георгиев с глава прати топката на сантиметри встрани от страничната греда.

Важно е да се отбележи, че през първото полувреме и двата отбора показаха спортсменство и въпреки големия залог само Васил Велев от Хасково и Калоян Стоянов от Банско получиха жълти картони при незначителни ситуации. Предупреждението за Стоянов дойде след фаул в атака при втория пореден ъглов удар, който предизвика разбърквания пред вратата на Хасково. Те се случиха секунди преди почивката.

Втората част започна много динамично и двата тима си размениха по един голям пропуск.

В 49-ата минута страхотен удар на Ничев от средна дистанция бе спасен с мъка от Ганев.

Малко по-късно пробив и центриране от дясно на Чепилов завърши с удар с глава на Стоянов към долния ляв ъгъл на Банков от 3-4 метра. Вратарят на Хасково обаче успя да захлупи топката на голлинията.

В 63-ата минута обаче падна първия гол в мача. Тогава вратарят на банскалии Веселин Ганев направи груба грешка при изнасянето на топката, а резервата Недялков я открадна. Последният елиминира стража на домакините и от много малък ъгъл с помощта и на гредата откри за Хасково.

Хасково уби интригата в 81-ата минута. Гостите вкараха втори гол, изработен от две резерви. Крумов с индивидуален пробив елиминира двама от Банско, след което подаде на непокрития около точката за дузпа Плахов, а той от своя страна с удар в долния десен ъгъл прати топката в мрежата на Ганев.

В 86-ата минута вратарят на Банско направи нова грешка, разминавайки се с топката, но Емил Ангелов - Бабангида не успя да се възползва и улучи гредата.

Последният съдийски сигнал дойде при резултат 2:0 за Хасково, който прати тима на Димчо Ненов в А група.