В изтеглен мач от 6-я кръг на Б група лидерът Хасково взе много важна победа с 2:0 при гостуването си на Калиакра в Каварна. Мачът е изтеглен заради участието на Хасково в турнира за Купата на България в мач срещу ЦСКА, който пък е изтеглен за вторник, 17 септември, от 17.30 часа на стадион Българска армия.

Футболистите на Хасково вкараха по един гол през двете полувремена, като особено красив бе този през първото полувреме, вкаран от Владислав Узунов с шут от над 25 метра – 1:0. Узунов, който е роден в Хасково, преди да се върне в родния си тим игра именно в Калиакра до началото на този сезон.

Второто попадение за хасковлии бе дело на Митко Плахов, който удвои преднината за своя тим и така оформи крайното 2:0.

След успеха Хасково остана на върха във временното класиране в Б група с актив от 15 точки. Тимът на Калиакра е 3-ти с 11 пункта.