Етър завърши контролните срещи от подготовката си с убедителна победа в Нова Загора над местния Загорец с 4:0.

Хеттрик за успеха на "виолетовите" вкара Юсеф Идриси, който е и най-резултатният играч на тима в проверките с общо 5 попадения.

Мачът премина при пълен превес на гостите. В 10-ата минута Тодор Колев отправи далечен удар, който профуча над гредата.

Малко след това отново той намери Мартин Станкев, който от малък ъгъл би във вратаря.

Много динамични бяха събитията в средата на полувремето.

Първо в 20-ата минута след центриране от корнер Николай Петров стреля до гредата. После пък удар на Колев с глава бе спасен от вратаря. В 23-ата минута Мартин Станкев намери с пас отляво Юсеф Идриси и той откри резултата. След десетина минути отново Станкев, но този път отдясно, центрира към Идриси, който вкара второто си попадение.

Тодор Колев вкара първия си гол за Етър след завръщането, като в 40-ата минута засече центриране на Какалов за 3:0. До почивката удар на самия Какалов премина до гредата. През втората част Цанко Цветанов направи доста смени, а темпото на игра спадна. Все пак в 58-ата минута Юсеф Идриси заформи своя хеттрик.