Етър победи Добруджа с 2:0 в контролна среща играна днес на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Попаденията за успеха на домакините реализираха след почивката нигерийските нападатели Абочи Опон и Екундайо Джайеоба.

Опон откри резултата в средата на втората част след подаванена Джайеоба. Самият Джайеоба се разписа с глава след центриране от корнер три минути преди края.

Главният арбитър Станислав Ставров показа три червени картона. В 30-ата минута пристигналият на проби в състава на великотърновци юноша на Левски Антонио Павлов беше изгонен заради реплика. Той беше заменен от Джайеоба.

След час игра пък Ставров изгони Филип Флоров (Добруджа) и Георги Гайдаров след спречкване помежду им, но и те бяха заменени и двата отбора довършиха мача с пълни състави.

Старши треньорът на Етър Георги Тодоров освободи македонския нападател Филип Колекески и двамата французи Ясин Женеим и Вилфред Такибу, които бяха на проби, но не впечатлиха.