Етър загуби от Дунав с 0:2 в контрола, играна във великотърновското с. Леденик. По-равностоен бе мачът преди почивката, когато домакините няколко пъти опасно застрашиха вратата на русенци. Италианският вратар на етърци Марко Карканджо пък спаси удар отблизо на Каптиев. Веднага след почивката груба грешка във „виолетовата” защита в 48-ата минута доведе до гол на Росен Каптиев, който бе оставен непокрит и прехвърли вратаря Александър Стоянов за 0:1.

Домакините опитаха да изравнят, но териториалният им превес доведе само до удари на Антон Маринов край гредата и изстрел от фаул на Сезгин Али на сантиметри от левия стълб. В 80-ата минута Дунав при втората си по-опасна контраатака след почивката вкара идентичен втори гол – Ангелов получи топката между двама защитници и от 25 метра прехвърли технично излезлия отново неразчетено Стоянов – 0:2.

Втородивизионният Черноморец (Балчик) измъкна равенство 1:1 като гост на играещия в Северозападната В група Бали (Дебелец). Младият аматьорски тим поведе с гол на Тихомир Антонов в средата на първото полувреме и опази аванса си до 76-ата минута, когато Георги Якимов овладя топката пред пеналта и с хубав удар изравни. Веднага след мача Черноморец, който бе на лагер в Елена, отпътува за Балчик. В сряда тимът играе поредната си контрола в Албена срещу Доростол.