Футболистите на Нафтекс Пламен Крумов и Симеон Симеонов се оплакват от контузии след победата над Светкавица (Търговище) с 2:1. Капитанът на „зелените”, който отбеляза първото попадение в срещата от 14-ия кръг на Източната „Б” група, получи травма в коляното и бе заменен принудително в 70-ата минута.

Очаква се Крумов да бъде възстановен за гостуването на Свиленград, като има вероятност той да играе на обезболяващи инжекции в последния мач на Нафтекс за есенния полусезон.

Травмата на полузащитника Симеон Симеонов също не е сериозна и той ще бъде на линия за двубоя със Свиленград. Халфът напусна терена още в 25-ата минута на мача със Светкавица заради проблеми с адукторите, но възстановяването му върви добре и по всяка вероятност ще вземе участие в срещата в събота.