Нафтекс загуби третата си контрола от лагера в Кипър с 0:3 от руския Криля Советов. Бургазлии нямаха много положения пред вратата на резервния страж на руснаците Газюр, като най-близо до гола бяха Иво Паргов и Станимир Георгиев, като вторият удари греда в 82-та минута.

Резултатът откри Медведев в 19-та минута. Той бе изведен през центъра на защитата на Нафтекс и от около 10 метра би в далечния ъгъл и остави Свилен Симеонов безпомощен за 0:1. Още два гола до края на първото полувреме решиха изхода от срещата. И двата реализира Шевченко, който през втората част от мача получи и червен картон. Руснаците доиграха мача със седем души, след още един червен картон – за Василиев, и треньорско решение да даде почивка на други двама играчи.

Следващата контрола на Нафтекс в Кипър е с Левски на 16 февруари.