Дунав завърши 1:1 при гостуването си на Добруджа в Добрич в мач от 11-ия кръг на първенството на "Б" група.

Дунавци започнаха по-добре срещата и още от първия съдийски сигнал владееха инициативата. Те създадоха няколко положения пред противниковата врата, докато домакините разчитаха повече на хаотични центрирания в редките моменти, в които стигаха до вратата на гостите.

По-активната игра на гостите даде резултат в 35-ата минута. Мирослав Будинов бе съборен в добруджанското наказателно поле и главният рефер Николай Йорданов отсъди дузпа. Георги Чакъров бе точен от бялата точка за 0:1.

В края на първата част отново Чакъров можеше да отбележи, но стражът на домакините спаси вратата си от сигурен гол.

Втората част продължи при подобен сценарий, като "драконите" пропуснаха на няколко пъти да увеличат аванса си.

Вместо това по старата неписана футболна философия, те получиха изравнително попадение. В третата минута от даденото от съдията 4-минутно продължение Тодор Колев се възползва от разбъркване пред дунавската врата и изравни за 1:1.

В следващия кръг момчетата на Веселин Великов гостуват на отбора на Септември Симитли на 23 октомври от 16 ч.

ФК Дунав Русе: Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Ивайло Раденцов (80 мин. - Петър Патев), Светослав Читаков, Николай Колев (70 мин. - Бранимир Костадинов), Юлиан Ненов, Мирослав Будинов, Георги Чакъров (73 мин. - Деян Лозев).