В първата контрола от зимната си подготовка младите футболисти на Черноморец Поморие разгромиха четвъртодивизионния Русокастро със 7:0.

В мача, който се игра при минусови температури на терена в градчето на 20 километра, от Бургас, поморийските акули стоплиха сърцето на шефа си Тодор Хънков, отбелязал в деня на срещата 51-ия си рожден ден.

За удоволствие на изпълнителния директор, юношата Живко Петков откри резултата още в първата минута при неофициалния си дебют. До 20-ата минута домакините вече водеха с 4:0 след последователни попадения на Цветан Филипов, Емануил Манев и Георги Костадинов. След почивката разгромното 7:0 оформиха Малин Орачев и на два пъти Тодорин Димитров.

Старши треньорът на петите в есенното класиране на Източна Б група Петър Хубчев пусна в игра няколко различни състава през двете полувремена.

Само вратарят Тодор Йорданов пази цял мач. Участие не взеха титулярите Бранимир Костадинов и Венелин Филипов, които бяха съхранени.