Добрите игри на младите футболисти от Черноморец-Поморие предизвикаха интереса на близо 300 зрители, които проследиха контролата на втородивизионния тим срещу гостуващия челник в Югоизточна „В” група Равда. Получи се жив и динамичен мач, който оправда напълно интереса на публиката в студеното време. Краят дойде при равенство – 1:1.

Първото полувреме премина при равностойна игра и малко реални положения за откриване на резултата. Антон Иванов можеше да изведе поморийските „акули” напред, но коварният му удар по диагонал прати топката в десния страничен стълб. Две минути преди почивката капитанът на равденци Георги Георгиев центрира от фаул и Николай Жечев успя да се разпише с глава. Малко след това Иван Мишев разтресе лявата греда на домакините.

През втората част и в двата отбора бяха извършени множество смени. Черноморец-Поморие наложи трайно надмощие и в 54-ата минута изравни. Георги Калоянов стреля майсторски от фаул, вратарят Стоян Стоянов отби със сетни усилия, но притичалият Галин Димов не сгреши при добавката. Домакините продължиха да доминират и до края пропуснаха няколко удобни шанса за победен гол.