Дунав допусна изненадваща загуба у дома от Брестник в мач от Източната Б група. Кандидатите за промоция в елита паднаха с 1:2, с което увеличиха интригата за първото място преди днешното дерби Калиакра – Несебър.

Точни за отбора на Иван Маринов бяха Владимир Байрев в 35-ата минута от пряк свободен удар и Петър Атанасов малко преди края на полувремето. Втората част започна с гол от дузпа за Дунав дело на Людмил Киров. Първоначално главният арбитър не видя играта с ръка на футболист на Брестник в наказателното поле, но в последствие неговият помощник сигнализира и се стигна до изпълнението на 11-метров наказателен удар.

Очаква се тази вечер поне единият от отборите на Калиакра и Несебър да стопи преднината на Дунав.