Отборът на Брестник започна серията от летни контроли с класическото 3:0 над аматьорите от Тунджа 2006. На терена в Калояново съперниците изиграха три полувремена по 30 минути. Всички попадения паднаха във второто от тях, като се разписаха Васил Гърков от дузпа, Петър Атанасов и Любо Цеков. Наставникът на брестничани Иван Маринов пусна в игра всички налични футболисти, включително каращите тестове. Последен шанс за изява на повечето от пробаджиите най-вероятно ще бъде в следващата контрола срещу Гигант, която е в събота в Съединение.

Междувременно Брестник направи трансферен удар като привлече една от големите надежди на Литекс Венцислав Бенгюзов. Благодарение на връзките на изпълнителния директор Димчо Беляков с ловешкия клуб, 18-годишният халф ще играе като преотстъпен за една година за новака в Б група. Бенгюзов вече направи официален дебют в А група, след като игра цял мач при победата на Литекс над Спартак Вн в последния кръг от първенството. Освен това младокът има и 20 минути на терена в турнира за Купата на България.