Отборите на Брестник и Ботев Пловдив завършиха 2:2 в контролна среща, играна на стадион Беркут в Брестник. Равенството е трето в четирите приятелски мача, които жълто-черните изиграха до момента.

Първото полувреме премина под диктовката на домакините, които се оттеглиха с два гола преднина на почивката. Първият гол падна в 23-ата минута, когато след колективна грешка в отбраната на Ботев Емил Грозев с удар от въздуха откри резултата.

Секунди по-късно Петър Атанасов бе близо до второ попадение, но диагоналният му удар излезе на сантиметри в аут.

В 30-ата Брестник покачи преднината си след красив гол на Анатоли Тодоров. Нападателят направи безпомощен Армен Амбарцунян с изстрел от границата на наказателното в горния десен ъгъл.

През тази първа част канарчетата рядко атакуваха опасно и почти не стигнаха до голови ситуации. След почивката и направените смени Ботев излезе преобразен и надигра своя противник.

В 51-ата минута влезлият на почивката Ирфан Юсеинов проби в наказателното поле и върна топката към дузпата, където другата резерва Ридван Хаджифейзула.

След няколко пропуска на Хаджифейзула и Иван Танчовски се стигна до 83-ата минута, когато след същата комбинация като при първия гол Ботев изравни. Юсеинов напредна през центъра и изведе Ридван в удобна позиция, а нападателят пусна топката под плонжа на вратаря за 2:2.

Минута преди изравнителното попадение бившето канарче Йордан Етов, който сега играе в Брестник, нацели десния страничен стълб на вратата на родния си отбор.

Следващата контрола на Ботев е в събота е срещу Локомотив Септември.