Ботев Пловдив постигна минимална победа с 1:0 в контролата срещу Брестник, която се игра на стадион „Беркут”. Единственото попадение в мача бе дело на Илиан Христов в средата на второто полувреме. Милен Радуканов заложи на две различни единадесеторки в двете полувремена. Наставникът на „жълто-черните” предпочете да проследи от трибуните как футболистите изпълняват неговите указанията, докато помощникът му Светослав Петров напътстваше футболистите край тъч-линията.

Ботев контролираше играта през целия мач, но създаде едва две чисти положения преди почивката. Първата от тях бе в 5-ата минута, когато Наско Курдов отне топката от защитник на домакините и изведе Манчев сам срещу Аргилашки, но вратарят отрази неговия удар. Минута преди края на полувремето двойно подаване между Курдов и Тодор Неделев матира отбраната на Брестник, но младежкия национал стреля в аут.

В другите по-опасни ситуации пред вратата на третодивизионния тим отново с добри изяви изпъкна вратарят Аргилашки. В 25-ата минута той с мъка отклони в корнер красив „падащ лист” на Курдов, а в края на първата част младият страж спаси хубав удар от воле на Манчев. Брестничани също имаха няколко добри възможности на контраатака, но не сполучиха при последния пас и реално не успяха да създадат главоболия на Амбарцумян.

През второто полувреме играта на Ботев бе по-агресивна и само в първите 15 минути „канарчетата” създадоха няколко чисти положения. Първо Мартин Стефанов изведе зад защитата Илиан Христов, Аргилашки обаче отново спаси. Малко по-късно Асенов пусна към Петър Атанасов в наказателното поле, но последният не успя да вкара. В 62-ата минута Светльо Асенов направи рейд в наказателното поле, преодоля и Аргилашки, но би над вратата.

В 68-ата минута Петър Атанасов задържа топката пред наказателното поле и пусна към Христов, който най-после разпечата вратата на Брестник.

В заключителните минути опасни удари отправиха Васил Василев и Мартин Стефанов, но до промяна в резултата не се стигна.

Ботев /първо полувреме/: Амбарцумян, Аргиров, Домакинов, Гаджалов, И. Димитров, Манчев, Д.Байрев, Александров, Й.Христов, Неделев, Курдов

Ботев /второ полувреме/: Николов, Мичков, Василев, Рахов, Вл.Байрев (85-Марудов), Гуджев, К.Атанасов, П.Атанасов, Асенов, Христов, Стефанов

Брестник: Аргилашки, Влашев, Бъчваров, Ив.Стоянов, Ст.Стоянов, Коларов, Георгиев, Павлов, Ковачев, Грозданов, П.Димитров (Стойчев, Марчев, Щерев, Никифоров, Рашков, Денев, Тодоров, Кънев)