Ботев Пловдив и Раковски изиграха впечатляваща контролна среща, която се превърна в невероятно голово шоу, завършило при резултат 6:5 за „канарчетата“.

Мачът се игра пред около 200 фенове на Ботев на базата в Коматево и предложи открит и нападателен футбол с повече усилия в нападение и доста грешка в отбрана.

Още след първото полувреме резултатът бе 4:3 за Ботев. Момчил Цветанов асистира на Мариян Огнянов за 1:0, а Галешич удвои след самостоятелна акция. Бившият играч на Ботев Петър Атанасов намали пасива на Раковски, но Галешич с нов гол го възстанови за 3:1. Последваха обаче още два гола на Атанасов, който оформи своя хеттрик за 3:3. В края на полувремето Момчил Цветанов реализира четвърти гол за Ботев, след като бе изведен сам срещу Кирил Акалски.

Отново Цветанов вкара за 5:3 през второто полувреме, а след него се разписа и Серкан Юсеин с фамозен изстрел от над 25 метра, с който прехвърли вратаря.

Добри Орловски от дузпа реализира четвърти гол за Раковски, а крайното 6:5 оформи Цветан Павлов.

Съставът на Ботев: М.Иванов, Филипов, Айтов, Пл.Николов, Карлос Франсиско, Гамаков, Джорич, Милев, М.Огнянов, Галешич, Цветанов (Ст.Бояджиев, Терзиев, Инес, Балтанов, Ив.Цветков, Юсеин, Томов, Казаков, Карамфилов, Камберов, Атанасов)

Раковски: Акалски, Аргиров, Енчев, Райков, Киков, Кордов, Батинов, Орловски, Тонев, Цанков, Атанасов (Любенов, Бургуджийски, Цв.Павлов, Запрянов, Гендов, Табаков, Учиков, М.Павлов)