Берое победи с 2:0 Левски Стара Загора в слаб и неатрактивен мач пред около 200 зрители на стадиона в село Горно Ботево, съобщава BeroeOnline.

В изключително тежките условия на преваляващ лек дъжд и сняг и температури около нулата Марко Илич се разписа след пас на Валентин Вълев в 60-ата минута, а в 78-ата минута юношата на Берое Милен Митев оформи крайния резултат след асистенция на Ивайло Паргов.

В контролата участие не взеха капитанът Слави Жеков, а също така: Петър Колев, Диан Генчев, Милчо Танев, Николай Митев, Петър Димитров, Атанас Апостолов и възстановяващият се след операция Венцислав Желев.

След два дни отборът на Берое отпътува за Варна където ще се проведе вторият подготвителен лагер.

От 4 до 13 февруари отборът ще вземе участие в традиционният турнир "Албена къп 2009". В четвъртък (5 февруари) Берое излиза срещу Черно море, а три дни по-късно ще се изправи срещу още един елитен клуб - Локомотив (Мездра). На 10 февруари "зелените" се изправят срещу младежкият национален тим до 19 години.