Банско загуби с 1:2 от Брашов в първата си контрола в Алания. Мачът между отбора от Б група и елитния румънски тим се игра в Белек.

Брашов откри резултата в 7-а минута, а в 15-а Калоян Стоянов изравни за 1:1. През второто полувреме Банско игра много силно, но пропуски направиха Атанас Чепилов и Сергей Георгиев.

В средата на второто полувреме Чепилов се откъсна сам срещу вратаря, но бе съборен от бранител, който получи червен картон. Заради характера на мача на негово място влезе друг футболист. В последните минути Брашов стигна до победата след статично положение.

По програма днес Банско трябваше да играе с Тимок Зайчар и този спаринг бе договорен на пожар. Помощник треньор на Брашов е Флорентин Петре, който игра в ЦСК. Петре е останал удивен от факта, че Банско играе във втора лига.

Следващите контроли на Банско са на 9-и с Буньодкор от Узбекистан и на 12-и с Ханджоу Грийнтаун.