Пирин Банско победи Пирин 2001 с 3:0 в контрола, играна днес на стадиона в село Дамяница.

Първото попадение за възпитаниците на Борис Николов в срещата бе дело на Красимир Дурчов в 18-та минута с глава след центриране от фаул на Златко Богоев.

В 35-та минута преостъпеният от Вихрен Сандански Томас Гълъбов след самостоятелен пробив покачи на 2:0.

Цветан Павлов оформи класически успех на тима си след центриране отляво на Емил Драчев.

Непростими пропуски до края на мача направиха Деян Велков, Марио Близнаков и Мирослав Давидов.

Това бе четвъртата контролна среща от началото на зимната подготовка на втородизвизионния Пирин Банско. До момента тимът на Борис Николов постигна три победи и допусна само една загуба от елитния Миньор Перник.

Следващата контрола на отбора ще бъде в понеделник от 15.00 часа на терена с изкуствено покритие в спортния комплекс в Сандански срещу Левски Елин Пелин.