Михаил Аврионов се завърна в Етър с гол, като се разписа от дузпа в контролата срещу Светкавица, завършила наравно 1:1. Дошлият от Спартак (Варна) Аврионов игра цял мач и бе най-активният в нападението на „виолетовите”.

В 84-ата минута за игра с ръка в пеналта реферът Венцислав Кознички отсъди дузпа за Етър, която Аврионов превърна в гол. Гостите бяха открили в 25-ата минута, когато след центриране от фаул отдясно топката попадна у Ивайло Русев и той с плътен удар я прати в мрежата.

До почивката Светкавица имаше повече положения, като удар на Милен Христов бе изваден от италианския вратар Марко Карканджов в корнер. През втората част етърци натиснаха и направиха добри атаки, като най-чистата възможност бе пред Пламен Иванов, откъснал се сам срещу вратаря на гостите.

Следващата контрола на Етър е в сряда в Правец срещу Ботев (Криводол).