Академик София победи Спартак Плевен с 1:0 в изтегления за петък първи двубой от 14-ия кръг на Западната Б група.

Единствения гол отбеляза Аспарух Василев в 48-ата минута с глава след центриране от ъглов удар на капитана на студентите - Стойчо Младенов-младши, вратарят на Спартак Станислав Антонов се размина с топката и Василев я прати в мрежата за 1:0.

Първото полувреме двата отбора не създадоха нито едно голово положение, а втората част премина под диктовката на гостите, които обаче изпуснаха пет-шест чисти положения.

Академик на практика стигна до победата с единствения си удар във вратата на своя съперник и се изкачи на четвърто място в класирането на Запад с 26 точки, на осем след водача Монтана. Спартак Плевен е 11-и с 13 точки.