Академик София разгроми Рилски спортист с 6:1 в изтеглен мач от 10-тия кръг на Западната Б група.

Двубоят на стадион „Акамедик” в столицата започна с гол на Николай Божков още в 3-тата минута. Мирослав Будинов и Аспарух Василев в 24-тата и 27-мата направиха преднината на „студентите” класическа, а отново Будинов в 40-тата вкара за 4:0.

Гостите все пак успяха да вкарат почетно попадение чрез Гемеджиев от дузпа в 53-тата минута. В ответната атака обаче Василев с втория си гол направи 5:1, а крайният резултат оформи Петков в 82-рата.

За първи път с капитанската лента за домакините излезе Стойчо Младенов – младши, който бе избран за капитан след гласуване между футболистите.

С поредните три точки Академик се изкачи на престижното трето място в класирането с 20 точки, като изпревари именно Рилецо. Отборът на Юри Галев остана 4-ти преди изиграването на останалите срещи от кръга с 19 точки.