Шампионът Литекс измъкна 2:2 срещу Миньор като домакин в мач от 23-ия кръг на "А" група.

Късен гол от дузпа на резервата Светослав Тодоров спаси Христо Стоичков от първо поражение на кормилото на ловчалии.

Двубоят започна с превъзходство на домакините, но Христо Янев, Марсело Никасио и Момчил Цветанов пропуснаха от изгодни позиции.

В 26-ата минута гостите изненадващо успяха да поведат.

Милен Василев центрира от ляво на границата на малкото наказателно поле и Борислав Стойчев с глава прати топката в мрежата на Илко Пиргов.

Литекс опита да стигне до изравняване и беше близо до гола в 41-ата минута, когато Петър Занев центрира в наказателното поле и след разбъркване топката достигна до Янев, който шутира към вратата, но след рикошет в тялото на Сабри Бумела се стигна само до ъглов удар за домакините.

В 56-ата минута Миньор стигна до второ попадение. Фарес Брахими направи самостоятелен пробив през центъра, излезе сам срещу Пиргов и го преодоля с техничен прехвърлящ удар за 2:0 за перничани.

Само седем минути по-късно гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Илиян Илиев.

С числен превес Литекс натисна, но Янев, капитанът Небойша Йеленкович и Никасио не успяха да преодолеят Иван Чворович.

Ловчалии все пак стигнаха до попадение в 84-ата минута,когато Страхил Попов центрира от дясно в наказателното поле и Никасио с глава засече в мрежата.

В добавеното време Светослав Тодоров падна в наказателното поле на Миньор и главният рефер Стоян Денев отсъди дузпа.

Решението на арбитъра предизвика бурни реакции на играчите на гостите, заради които капитанът Ванчо Траянов и Венцислав Иванов получиха жълти картони.

Тодоров вкара от бялата точка за крайното 2:2 и лиши Миньор от четвърта поредна победа като гост в първенството.

Литекс вече има актив от 48 точки, а Миньор Перник е на десето място с 28 точки.