Отборът на Хюстън Рокетс постигна успех с 138:134 точки след продължение над Лос Анджелис Лейкърс в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Гостите отново бяха без голямата си звезда ЛеБрон Джеймс, но започнаха по-добре двубоя от съперника, като вкараха 39 точки в първата четвърт и поведоха с 13. Разликата постепенно се увеличи, като достигна 21, а на полувремето Рокетс изоставаха с 18 – 64:46.

Водени от настоящия MVP на лигата Джеймс Хардън, домакините отговориха на предизвикателството след голямата почивка и преди решителната част съкратиха пасива си до четири точки. В крайна сметка възпитаниците на Майк Д‘Антони вкараха мача в продължения, където след здрава битка успяха да пречупят калифорнийския си опонент, за да триумфират с крайния успех.

Над всички за победителите бе Хардън, който отбеляза 48 точки, като към тях добави 8 борби и 6 асистенции. Това бе 19-ият последователен мач за Брадата с поне 30 точки. Ерик Гордън добави 30 за успеха на "ракетите".

В следващите двубои Хюстън гостува на Филаделфия 76-ърс, а Лейкърс приемат у дома действащия шампион Голдън Стейт Уориърс.