Сръбският национален тим по баскетбол продължава с категоричното си представяне на Европейското първенство. Сърбите победиха Италия със 101:82 точки в последния си мач от група В и завършват като лидери с пет победи от пет мача. Така Сърбия ще играе на осминафиналите с четвъртия от група А, като се очертава това да е загубилият от двубоя Полша – Финландия.

Воденият от Саша Джорджевич тим имаше пълен контрол върха мача, като на почивката водеше с 48:40 точки. Нов страхотен мач изигра капитанът на Сърбия Милош Теодосич, който завърши с 26 точки и 8 асистенции, като само до почивката бе с 19 точки и 5 асистенции. Неманя Биелица се отчете с 19 точки и 8 борби за ново солидно представяне на Евробаскет 2015.

Италия пък бе без Марко Белинели и опита да се противопостави на сърбите, но не стигна до повече от временно намаляване на разликата. Алесандро Джентиле бе най-резултатен с 19 точки и 6 борби за италианците, които чакат съперника си за осминафиналите.