Отборът на Сърбия победи Турция с 91:72 точки и записа четвърта поредна победа в група В на Европейското първенство по баскетбол. Водени от Милош Теодосич и Мирослав Радулица сърбите стартираха силно и дръпнаха с 30:14 след първата част. На полуремето Сърбия водеше с 53:35 точки.

Турция имаше лек подем в трета част, но Сърбия напълно контролираше двубоя до края.

Сърбия е убедителен лидер в група В и сигурно място на осминафиналите, а Турция е временно на второ място с актив 2 победи и 2 загуби.

Мирослав Радулица изигра силен мач и завърши с 20 точки и 6 борби, а Теодосич се отчете с дабъл-дабъл от 17 точки и 13 асистенции. Никола Калинич пък реализира 15 точки за успеха на световните вицешампиони.

За Турция натурализираният американец Боби Диксън бе най-резултатен с 16 точки, а Семих Ерден добави 14.

За Сърбия предстои последен мач от групата срещу Италия, а Турция ще играе с Исландия в последния си двубой в Берлин.