Неманя Биелица донесе втора победа на Сърбия на Европейското първенство по баскетбол. Събия победи Германия с 68:66 точки с кош на Биелица секунда преди края на двубоя.

Неманя Биелица завърши като най-резултатен за сърбите с 12 точки, 3 борби и 3 асистенци.

Така сърбите са с две победи в група В, а Германия е с едва победа и една загуба.

Двата тима изиграха оспорван и равностоен мач, като Сърбия имаше точка преднита в края на първата част – 19:18 и на почивката – 39:38 точки.

Три минути преди края домакините водеха, но Сърбия изравни с тройка на Зоран Ерцег за 62:62 точки. Ерцег приключи с 9 точки и 3 борби за сърбите.

Малко по-късно Неманя Недович реализира тройка за 66:63 точки, но Хайко Шафарцик изравни за 66:66 точки 24 секунди преди края.

При оставащи 3 секунди обаче и топка за Сърбия, Теодосич вкара топката в игра с пас към Биелица, който не сгреши, за да донесе втора победа на сърбите в група В на първенството.

За Германия с по 15 точки завършиха Дирк Новицки и Тибор Плайс, като Новицки добави и 10 борби и 3 асистенции.