Поражението, което баскетболният Барселона допусна от Баскония със 79:93 точки в поредния кръг на Евролигата, донесе разочарование за публиката на каталунците.

Загубата, която е 12-а за Барса, свали тима на 11-ата позиция във временното класиране.

Срещу Баскония Барселона се държеше равностойно почти до края на първото полувреме, но след почивката допусна срив и разликата скочи в полза на гостите.

Силно включване направи българинът Александър Везенков и с негова помощ Барса изравни до 40:40 точки преди почивката.

Националът завърши двубоя с 14 точки, 5 борби и 2 асистенции, а при вторатаму тройка в края на първото полувреме публиката го поздрави с аплодисменти.

Александър Везенков

източник: twitter.com/FCBbasket

Мнозина фенове на Барселона напуснаха преди края на двубоя „Палау Блауграна”, а други развяха бели кърпички към треньорите и ръководството на тима.

Само след ден почивка двата тима се срещат отново, тъй като Барселона гостува на Баскония в неделя, 29-и януари в мач от 19-я кръг на Лига Ендеса.

Мача от испанския шампионат по баскетбол можете да гледате на живо от 19.30 часа в GONG PLAY и по DIEMA SPORT 2.

Преди това също в неделя, от 13.30 часа можете да проследите двубоя Уникаха - Фуенлабрада.